fbpx

Jak zamontować wciągarkę budowlaną?

Jak zamontować wciągarkę budowlaną ?. Wciągarki Budowlane – to urządzenia głównie linowe elektryczne przeznaczone do przemieszczania materiałów budowlanych na różne wysokości. Standardowe wciągarki elektryczne linowe posiadają zasilanie 230 V oraz pozwalają na transport ładunku standardowo do 30 metrów.
Posiadamy też w ofercie liny o długościach do 60 metrów (max pojemność bębnów dla wciągarek budowlanych).

Aby odpowiednio dobrać model wciągarki budowlanej musimy znać odpowiednio swoje potrzeby. Podstawowy parametr wciągarki budowlanej to jej udźwig:

  • Standardowo wciągarki zaczynają się od udźwigu 100 kg a kończą na 1000 kg.

Drugim podstawowym parametrem będzie wysokość podnoszenia inaczej zwana długością liny od 12 do 60 metrów. Dłuższe liny tylko w wciągarkach z liną przelotową lub wciągarkach bębnowych stacjonarnych. Trzecim parametrem będzie mocowanie wciągarki (np mocowanie do rusztowania, stropu, otworu okiennego wszystkie szczegóły, rodzaje mocowań oraz ich opis
znajduje się poniżej w naszym artykule.

 

Wybór wciągarki budowlanej na dach.

Na dachach możemy montować windy towarowe lub użyć wciągarki budowlane z ramieniem obrotowym i wysięgnikiem.  Wysięgnik taki należy odpowiednio balastować. Na przykład przy pomocy zbiorników z wodą lub płyt betonowych. Dopuszczalne też jest kotwienie do stropu lub attyki.

Np wciągarka:

Jak zmocować wciągarkę budowlaną ?

To pytanie zadaje sobie szereg naszych klientów.
W ofercie ECI znajdą Państwo różne mocowania wciągarki. Zazwyczaj wciągarka budowlana dostarczana jest z masztem mocującym do rusztowania lub w otworze
okiennym. Oprócz tego możemy zamocować wciągarkę w otworze drzwiowym, teleskopowym masztem między stropem a podłogą, a dzięki np zastosowaniu masztu, podpór i
balastu – możemy mocować się do stropu (podłogi). Nie możemy przy tym zapomnieć o odpowiednim zamocowaniu podpór lub doborze odpowiedniego obciążenia balastowego.

 

Jak możemy inaczej zakotwić wciągarkę budowlaną linową ?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiego masztu ze zbloczem i ramieniem roboczym. Kotwienie wciągarki odbywa się do podłoża – wciągarka znajduje się wtedy na dole na specjalnej szynie np: Wciągarka Minor Millenium BASE 

W ofercie ECI znajdą Państwo także wciągarki budowlane specjalne do podnoszenia fasad szklanych oraz ich ustawiania. Jest to model ze specjalną suwnicą i wózkami jezdnymi Minor Front:

Poniżej kilka zdjęć ilustrujących każde z mocowań:

     

  • Mocowanie w otworze okiennym
  • Mocowanie w otworze drzwiowym
  • Podpory do masztów
  • Mocowanie do położą – BASE szyna H
  • Wysoki wysięgnik ze zbloczem
  • Mocowanie hakowe do zwieszenia na belce
  • Mocowanie do rusztowań (uchwyty + ramię robocze)

 

Jak zamontować wyciągarkę budowlaną ?

Osobna seria tanich wciągarek to wciągarki budowlane serii MES

 

Jak zamontować wyciągarkę budowlaną ?

Ostatnia porada odpowie nam na pytanie czy wciągarka budowlana ręczna to dobry wybór – otóż w skrajnych przypadkach może się przydać – problem jest z jej odpowiednim zamocowaniem oraz długością nawojową liny. Wciągarki budowlane ręczne to zwykłe wciągarki które przeważnie mają pojemność bębnów do 15 metrów. Warto przy tym zaznaczyć , że zdecydowanie odradzamy wykonanie samodzielne wciągarek. A więc na pytanie – jak zrobić wciągarkę budowlaną lub jak zbudować wyciągarkę budowlaną Państwu nie odpowiemy ponieważ może to być bardzo niebezpieczne rozwiązanie które nie zostanie certyfikowane i będzie zagrażało zdrowiu i życiu użytkowników wciągarek na budowie.

 

Zobacz ofertę:

WCIĄGARKI BUDOWLANE

Dodaj komentarz